Duyurular  »  Site Kuralları


SİTE KURALLARI

·        Daire satın alan veya kiralayan kişilerin Siteye girişlerinde sorun yaşanmaması için, satış veya kiralama işlemi ile ilgili olarak önceden Yönetim Ofisi’ne gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.  

·        Site taşınma saatleri Hafta içi ve Cumartesi 09.00 ile 19.00 arasında olup Pazar günleri taşınma yasaktır.

·    Otomatik geçiş sistemi için zorunlu sticker uygulamamız bulunmaktadır. Ücreti 60 TL’dir. 15 Mart 2022 tarihi itibariyle stickersiz araç girişleri Güvenlik-2 kapısından kontrollü ve teyitli olarak ziyaretçi protokolü ile yapılabilecektir.

·      Sitemizde oturan kiracılar evlerini boşaltmadan birkaç gün önce Yönetim Ofisi'ne müracaat ederek, aidat ve diğer giderlere ait borcu yoktur yazısını alarak siteden ayrılmalıdır. 

·      Aylık aidat borcu ve su fatura ödemelerinin her ayın en geç 20’ine kadar yapılması gerekmektedir. Geciken aidatlara Kat Mülkiyeti kanununun 20. Maddesine göre aylık %5, su fatura ödemelerine aylık %2,5 yasal gecikme zammı uygulanmaktadır.2 ay aidat tutarını ödemeyenler için icra takibi başlatılmaktadır.

·     Yönetim Ofisi’nden kredi kartı ve hesap kartı ile yapılan ödemelerde bankanın belirlemiş olduğu pos komisyon bedeli tahsilat tutarına eklenmektedir.

·        Otopark alanlarında araçlarınızı belirtilen park yerlerine park etmeniz, park ihlali yapmamanız ve blok önlerine araç bırakılmamanız gerekmektedir.

·   Ortak alan kullanımlarında çöplerin çöpe atılması ve kullanılan masa-sandalyelerin alınan yerlerine bırakılması gerekmektedir.

·        Ortak alanlarda ve dairelerde komşularınızı rahatsız edecek şekilde yüksek ses yapılması yasaktır.

·         Blok içindeki düzen ve temizliğin sağlanması adına, evsel atıklarınızı sabah 08.00 - 09.00 arasında ağzı bağlı poşet içinde çöp suları akmayacak şekilde daire önüne bıraktığınız takdirde 09.00 – 10.00 saatleri arasında personellerimiz tarafından dairenizin önünden alınacaktır.

Öğleden sonra oluşan çöplerinizi 15.30 - 16.00 saatleri arasında bırakırsanız saat 16:00 da personellerimiz yine çöpünüzü daire önünüzden alacaklardır. Belirtilen saatler dışında evsel atıklarınızın çöp konteynırına atılmasını önemle rica ederiz.

·         Atıklarınızı ayrıştırarak çöp saatlerinizde daire kapınızın önüne bırakabilir ya da blok girişindeki ve atık merkezindeki geri dönüşüm konteynerlerine atabilirsiniz.

·         Balkonlara konulacak dolapların beyaz veya duvar renginde olması gerekmektedir.

·        Kurutma, havalandırma vb. amaçlarla, dış görünümü bozacak tarzda çamaşır vb. eşya, balkon demir ve duvarlarına asılamaz, camdan sarkıtılamaz.

·        Site içinde, balkonlardan halı, kilim, çarşaf, örtü vb. gibi her hangi bir şeyin silkelenmesi yasaktır. Balkonlardan ve pencerelerden sigara izmariti ve çöp atılması yasaktır.

·        Evcil hayvanlar tasmasız gezdirilemez, site içerisinde dışkılarının bırakılması yasaktır. Havuz 1, Havuz 2 ve Yönetim Ofisi yanına evcil hayvan sokulması yasaktır. Uymayan evcil hayvan sahiplerine cezai işlem uygulanmaktadır.

·        Site ortak alanlarına hayvan beslemek amacıyla yiyecek atıklarının konulması yasaktır. Sokak köpeklerinin site içerisinde beslenmemesi, sokak kedilerinin ise  Site Yönetimi tarafından belirlenen alanlarda (barınak, köpek gezdirme alanı, trafo yanı çöp konteyner bölgesi) sadece kuru mama ile beslenmesi gerekmektedir.

·        Site içi ve balkonlarda barbekü ve mangal yapılamaz.

·        Kapı önlerine ayakkabı, terlik, çocuk arabası, bisiklet vb. gibi eşyalar bırakılamaz. Ayrıca kapı önüne bırakılan her türlü eşyanın kayıp eşya olarak kaydedilecektir.

·        Site Yönetimi ortak alanlardan sorumlu olup daire içlerinde oluşan arızalar site yönetiminin sorumluluğunda değildir.

·        Site kurallarına uymayan kat sakinlerine Yönetim planı 14. Maddesi ve Genel kurul 8.maddesinde alınan karar neticesinde cezai işlem uygulanacaktır.

Soyak Twitter

İletişim

Adres: İnönü Mah. 6660 Sk. No:14/1
Soyak Siesta 1. Bölgesi Karşıyaka /İZMİR
Telefon: +90 232 290 15 15
Fax: +90 232 290 15 16
Gsm: +90 530 243 09 24
Email: info@soyaksiesta1.com

Harita

Soyak B Harita

Bu sitede kullanılan fotoğraflar ve belgeler orjinal olup tüm hakları Soyak Siesta’ya aittir. İzinsiz kullanılamaz.