Duyurular  »  Site Kuralları


SİTE KURALLARI

1)Daire satın alan veya kiralayan kişilerin siteye girişlerinde sorun yaşanmaması için, satış veya kiralama işlemi ile ilgili olarak önceden Yönetim Ofisi'ne gelerek kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

2)Siteye gelen kiracılardan taşınma öncesinde bir aidat bedeli taşınma ücreti alınmaktadır.

3)Site taşınma saatleri hafta içi ve Cumartesi 09.00 ile 18.00 arasında olup Pazar günleri taşınma yasaktır.

4)Otomatik geçiş sistemi için zorunlu sticker uygulamamız bulunmaktadır. Ücreti 20 TL'dir.

5)Sitemizde oturan kiracılar evlerini boşaltmadan birkaç gün önce Yönetim Ofisi'ne müracaat ederek, aidat ve diğer giderlere ait borcu yoktur yazısını alarak siteden ayrılmalıdır.

6)Aylık aidat borcu ve su fatura ödemelerinin her ayın en geç 25'ine kadar yapılması gerekmektedir. Geciken aidatlara Kat Mülkiyeti kanunun 20.maddesine göre aylık % 5, su fatura ödemelerine aylık %1,60 yasal gecikme zammı uygulanmaktadır. 2 ay aidat tutarını ödemeyenler için icra takibi başlatılmaktadır.

7)Yönetim Ofisi'nden kredi kartı ve hesap kartı ile yapılan ödemelerde bankanın belirlemiş olduğu pos komisyon bedeli tahsilat tutarına eklenmektedir.

8)Blok içindeki düzen ve temizliğin sağlanması adına, evsel atıklarınızı sabah 08.00-09.00 arasında ağzı bağlı çöp suları akmayacak şekilde daire önüne bıraktığınız taktirde 09.00-10.00 saatleri arasında personelimiz tarafından dairenizin önünden alınacaktır.

Öğleden sonra oluşan çöplerinizi 15.30-16.00 saatleri arasında bırakırsanız saat 16.00'da personelimiz yine çöpünüzü dairenizin önünden alacaktır. Belirtilen saatler dışında evsel atıklarınızın çöp konteynırına atılmasını önemle rica ederiz.

9)Yüzme havuzlarımıza kartsız giriş yapılmamaktadır. COVID-19 tedbirleri kapsamında havzularımızda bu yıl misafir kullanımı olmayacaktır.

10)Balkonlara konulacak dolapların beyaz veya duvar renginde olması gerekmektedir.

11)Kurutma, havalandırma vb. amaçlarla dış görünümü bozacak tarzda çamaşır vb. eşya balkon demirlerine ve duvarlarına asılamaz, camdan sarkıtılamaz.

12)Site içinde balkonlardan halı, kilim, çarşaf, örtü vb. gibi herhangi bir şeyin silkelenmesi yasaktır.

13)Evcil hayvanlar tasmasız gezdirilemez, site içerisinde dışkılarının bırakılması yasaktır. Havuz 1, Havuz 2 ve Yönetim Ofisi yanına evcil hayvanların sokulması yasaktır. Uymayan evcil hayvan sahiplerine cezai işlem uygulanmaktadır.

14)Site içinde ve balkonlarda barbekü ve mangal yapılamaz.

15)Kapı önlerine ayakkabı,terlik, çocuk arabası, bisiklet vb. eşyalar bırakılamaz. Ayrıca kapı önüne bırakılan her türlü eşya kayıp eşya olarak kaydedilecektir.

16)Site Yönetimi ortak alanlardan sorumlu olup daire içlerinde oluşan arızalar site yönetiminin sorumluluğunda değildir.

17)Site kurallarına uymayan site sakinlerine Yönetim Planı 14.Maddesi ve Genel Kurul 8. maddesinde alınan karar neticesinde cezai işlem uygulanacaktır. 

Soyak Twitter

İletişim

Adres: İnönü Mah. 6660 Sk. No:14/1
Soyak Siesta 1. Bölgesi Karşıyaka /İZMİR
Telefon: +90 232 290 15 15
Fax: +90 232 290 15 16
Gsm: +90 530 243 09 24
Email: info@soyaksiesta1.com

Harita

Soyak B Harita

Bu sitede kullanılan fotoğraflar ve belgeler orjinal olup tüm hakları Soyak Siesta’ya aittir. İzinsiz kullanılamaz.