Lütfen Dikkat Ediniz
Lütfen Dikkat Ediniz  »  Komşunuzun aracına çarpmanız halinde lütfen haber veriniz.

Komşunuzun aracına çarpmanız halinde lütfen haber veriniz.

Her insan kaza yapabilir. Kazara komşunuzun aracına çarpmanız halinde lütfen konuyu güvenlik personelimize iletiniz.Sorunun çözümünde yardımcı olacaklardır.

Bisikletlerimizi kapalı ve açık bisiklet park yerlerine bırakalım.

Bisikletlerimiz için blok önlerindeki bisiklet alanlarını kullanalım, Katlarda ve kapı önlerinde bırakmayalım.

Site İçinde Hız Yapmayınız.

Sürücülerin, kullandıkları araçların hızlarını, trafiğin durumu, trafik işaret levhaları ve kurallarına uydurmakla yükümlü oldukları, bu levhalara ve kurallara uyulmaması durumunda da belirli yaptırımlara bağlanmış olan kurallara hız kuralları denir. Hız kurallarına uyulmaması durumunda maddi yönde zararlar doğabileceği gibi ölüm,yaralanma gibi istenmeyen diğer sonuçlarda ortaya çıkabilir.Trafik kazalarının büyük bir kısmı sürücülerin hız kurallarını ihlal etmesi sebebiyle gerçekleşmektedir.Trafik kazalarının %94 lük oranla en önemli sebebi insandır ve bunun %27 sini sürücüler oluşturmaktadır.Türkiye'de gerçekleşen trafik kazalarının en önemli sebeplerinden biri sürücülerin hız limitlerine uymaması ve aşırı hız yapmalarıdır. Hız kuralları yolların çeşitlerine göre farklılık gösterir.

Sürücülerin Hızlarını Ayarlamaları Gerektiği Durumlar

Sürücüler, yolun şekli, kullandıkları aracın türü ve yük durumu, trafiğin durumu, hava durumu ve görüş alanı gibi nedenlere bağlı olarak hızlarını ayarlamalıdır. Sürücüler:

  • Kavşaklara yaklaşırken,
  • Tepe üstlerine yaklaşırken,
  • Yaya geçitlerine yaklaşırken,
  • Tünellere ve demiryolu geçitlerine yaklaşırken,
  • Yol yapım ve onarım alanlarına yaklaşırken,
  • Dar köprülere yaklaşırken,
  • Okul geçitlerine yaklaşırken,
  • Dönemeçli yollarda ilerlerken hızlarını azaltmak durumundadırlar.
Sitemiz içinde azemi hız 20 KM dir.

Çocuklarımızı Kontrol Edelim, Uyaralım.

Sitemizin güvenli bir site olması çocuklarımızı dışarıya bırakıp geç saatlere kadar site içinde çevreyi rahatsız edecek, site ortak alanlarına zarar verecek şekilde dolaşmaları anlamına gelmez.

Çocuklu ailelerin sitede çocuklarının neler yaptığını takip etmek sorumluluğu bulunmaktadır.

Özellikle yaz aylarında 23:00'dan sonra geç saatlere kadar çocukların dışarıda dolaştıkları ve gürültü yaptıkları konusunda çalışan site sakinlerimizden şikayetler alınmaktadır.

ÇOCUKLARIMIZI SÜREKLİ KONTROL EDELİM ÇEVREYE VE KENDİLERİNE VEREBİLECEKLERİ ZARARLARIN ÖNÜNE GEÇELİM, KOMŞULUK KURAL VE HUKUKUNA RİAYET EDELİM.

Evsel Atıklarımızı Kapı Önüne Bırakmayalım.

Site kurallarında geçtiği üzere çöp toplama saatleri dışında çöplerinizi kapı önlerine koymayınız.

Ayakkabılar ortak alan içinde olan kapı önlerine bırakılmamalıdır.

Kapınızın eşiğinden itibaren ORTAK ALAN başlamaktadır.

Ortak alanların yönetimi bakım ve idamesi Site Yönetimi sorumluluğundadır.

Bu bölgelere eşya koymak, ayakkabı bırakmak, ayakkabılık monte etmek kesinlikle yasaktır.

Bu kurallar aynı zamanda ortak yaşamın bir gereği olduğu gibi komsu hakları ve saygı açısından da uygulanması gereken kurallardandır.

Buraya bırkılan malzemeler sizlere verdiğimiz hizmetleri de aksatabilmektedir. Bu bölgelerin boş bırakılmasına dikkat ediniz ve yardımcılarınızı da bu konuda uyarınız.

Bloklar Çevresindeki Dekoratif Taşlara Çöp Atmayalım .

Blok çevresinde ve girişlerinde çeşitli renklerde dekoratif taşlar bulunmaktadır. Blok girişlerinde bulunan dekoratif beyaz taşlar çocukların ilgisini çekmekte ve yerinden alınarak peyzaja atılmaktadır. Ayrıca blok dışında bulunan çeşitli renklerdeki taşlara da çöp, izmarit atılmakta, balkonlardan ve evlerden halı vb. silkmeler yapılmaktadır. Bu taşlı bölgelerin temizliği çok zor yapılmakta ve oldukça zaman almaktadır. (önce taşlar boşaltılıyor ve tabanı temizleniyor) Bu bölgelerin daha temiz kullanılması sizlere vereceğimiz hizmetin kalitesini arttıracaktır. Bu konuda daha dikkatli olunması konusunda yardımcı bayanların ve çocuklarımızın uyarılmasını rica ederiz

Çöplerimiz Yanlış Yerlere Atmayalım.

Bloklarda bulunan şaftlar su ve doğalgaz boruları ile pis ve temiz su tertibatları içindir. Bazı şaftlardan ise TV sistemi kabloları geçmektedir. Bu şaftlara çöp atılmamalıdır. Çöpler kokuya sebep olabilmektedir. Ayrıca şaftlardan geçen tesisata da zarar vermemek adına şaftlara asla çöp bırkılmamalı, yardımcı bayanlara çöp atılabilecek yerler iyi anlatılmalı ve blok girişlerine de çöp atılmamalıdır.Soyak Twitter

İletişim

Adres: İnönü Mah. 6660 Sk. No:14/1
Soyak Siesta 1. Bölgesi Karşıyaka /İZMİR
Telefon: +90 232 290 15 15
Fax: +90 232 290 15 16
Gsm: +90 530 243 09 24
Email: info@soyaksiesta1.com

Harita

Soyak B Harita

Bu sitede kullanılan fotoğraflar ve belgeler orjinal olup tüm hakları Soyak Siesta’ya aittir. İzinsiz kullanılamaz.